Zelený úsporám
Dodávky a montáže vytápění, podlahového topení, slunečních kolektorů a tepelných čerpadel, rozvodů plynu, vody, kanalizace.
Volejte
777 205 667
Adresa
Voroněžská 11, 101 00 Praha 10
Drobečková navigace

O nás > Obory činnosti > Topné systémy > Podlahové topení

Podlahové topení

Podlahové topení - moderní, úsporné a ekologické vytápění

Naše společnost dodává a montuje podlahové a stěnové vytápění z materiálů renomovaných značek Ivar, Rehau, Gabotherm, Comap a dalších.

Proč vybrat podlahové topení

  • Hlavním argumentem pro volbu podlahového topení je skutečnost, že šetří energii, a vzhledem k tomu, že pracuje s nízkými teplotami topné vody do 45°C, umožňuje použít jakýkoli nízkoteplotní zdroj tepla, jako je tepelné čerpadlo, solární kolektory či kondenzační kotle.
  • Úspora energie je dosažena vertikálním rozložením průběhu teplot v místnosti. Pro dosažení správné tepelné pohody v místnosti (měřeno ve výšce 1,8 m nad podlahou) je zapotřebí o 2 až 3°C nižších teplot, než je tomu u klasického vytápění radiátory. To umožňuje snížit roční spotřebu energie o 10-12%.

Obr.1 - průběh teploty při podlahovém a radiátorovém topení

  • Podlahové topení je hygienické. Díky využití sálavého tepla a nízkému vertikálnímu rozložení teplot dochází k minimální cirkulaci vzduchu a tím víření prachu v místnosti. To chrání dýchací cesty astmatiků a alergiků.

  • Použití podlahového topení snižuje požadovanou teplotu místnosti o 1-2°C v porovnání s radiátory a přesto poskytuje stejnou úroveň komfortu. Každé snížení pokojové teploty o 1°C snižuje spotřebu energie (tedy i paliva) o 6 % a přispívá tím ke snižování emisí do ovzduší. 

Stavební řešení

Při rozhodování o podlahovém vytápění je proto důležité věnovat pozornost nejen výběru vlastního systému podlahového topení, ale i celému architektonickému řešení stavby i interiéru. Je třeba mít na paměti, že tam, kde se nábytek dotýká podlahy, podlaha netopí.

   
       

 Obr.2 a 3 - ukázka instalace podlahového topení

Naše služby v oblasti podlahového topení

  • cenovou nabídku zpracujeme zdarma
  • vypracujeme projektovou dokumentaci, provedeme výpočet tepelných ztrát
  • navrhneme optimální způsob vytápění dle požadavků zákazníka
  • v rámci zakázky vystavíme dokumenty potřebné k získání kolaudačního rozhodnutí – tlakovou zkoušku, topnou zkoušku
  • jsme pojištěni proti škodám způsobeným zákazníkovi do výše 3 000 000 Kč
  • poskytujeme prodlouženou záruku na montážní práce

Kontakt

Voroněžská 11
101 00 Praha 10


Tel: 777 205 667
polyterm@polyterm.cz